Takový realitní makléř je strašidlo první kategorie a na stupnici hrůzy od 1 do 10 si určitě zaslouží 11. Z kolegů bubáků už ho může zastoupit z hlediska oblíbenosti u lidu pouze politik, pojišťovák, inkvizitor, pardon exekutor, aktivní revizor anebo poplatný novinář.

Ale pojďme zpět k našemu realitnímu makléři, mezi lidmi též zvanému realiťák. Brrr… Má své charakteristické rysy a nechvalně známé praktiky, kterým se dá jen stěží odolat a se kterými si vydobyl svou neotřesitelnou pozici příběhy opředeného antihrdiny.

Realitni-makler-je-netvor-9

Jak se projevuje jeho strašení a na co bychom si měli dát pozor?

Realitni-makler-je-netvor-6

1) Na rozdíl od jiných strašidel je aktivní převážně za bílého dne a zaměřuje se prioritně na dospěláky. V noci nespí a spřádá další intriky na strachy se třesoucí budoucí oběti jeho řádění.

2) Svou oběť si pečlivě vybírá a lstivě se jí vloudí až do obydlí. Jeho cílem je získat její duši a vylákat pekelný úpis, ze kterého již není obvykle cesty zpět. Ledaže by nešťastník propadl samotnému peklu.

3) Tento démon se s oblibou maskuje do lidské podoby a strojí se do líbivých šatů. Používá mluvy uhlazené a nic netušící oběť se stává pod tíhou prohnaného vystupování mnohdy lehkou kořistí.

4) Úpisem tím se takový člověk stává nástrojem jeho hrátek a hamižnosti. Zcela vysátý z krve pak přichází kromě své duše v krajním případě i o svou v dnešní době drahocennou chýši. Poté teprve nasycený démon vyhlíží další oběť.

Jak se bránit?

Bylo již dříve ověřeno, že proti krvelačné bestii této, zbytečným zdá se býti česnek, růženec i zaječí tlapky. Jediného úniku z pařátů této stvůry, doporučuje se zdravého rozumu užívati a dobře si rozmysleti, koho přes práh domu svého vpustíte. Odhoďte veškeré hříšné nástroje dnešní konzumní doby, jako jsou mobily a PC. Odstraňte schránku svou domovní, aby dalších léček letáčkových jeho nebylo možno na vás klásti. I tak máte šanci pramalou, že alespoň jednou za život neubráníte se setkání s tímto chamtivým ďáblem.

S lehkou nadsázkou, takhle je dnes někdy nahlíženo na realitní makléře. Samozřejmě ne všichni máte nějakou zkušenost s realiťákem, a už vůbec ne třeba vždy špatnou. Ale obecná pozice makléře je velice otřesitelná. V tomto článku nevycházím z osobní zkušenosti, ale spíš to cítím jako obecné vnímání této profese.

Realitni-makler-je-netvor-7

Na opačné straně se nacházejí v našem podvědomí pohádkové bytosti uložené jako čestné a spravedlivé, kterými jsou např. úspěšní sportovci, hasiči, nebo třeba herci (díky svým charakterním rolím).

Pravda je taková, že ve všech profesích, tedy i v té naší, mezi námi jsou dobří, špatní, schopní, neschopní a nebo třeba i ti výše zmiňovaní všeho schopní. Všichni jsme jen lidé a představy o ostatních si vytváříme jako mozaiku, většinou bohužel na základě toho, co slyšíme.

 

K čemu vám je takový makléř vlastně dobrý a co všechno by měl ovládat? Proč vůbec řešit realitní kancelář a neprodat si nemovitost sám?

Odpověď by byla na další samostatný článek, ale krom obecně známých disciplín by měl trochu ovládat i výše uvedený ctnostný a námi respektovaný trojboj, tzn. sportovec, herec a hasič.

  1. Měl by mít zapálení a houževnatost sportovce a uplatnit ho v obchodních taženích na bránu tak, aby vám byl při prodeji přínosem a sami jste uznali, že tahle efektivně a výhodně bychom celý prodejní proces sami prostě nezvládli.
  2. V dnešní době již nestačí usmolit pár fotek a popsat v textu inzerce nemovitost bez emocí. Pokud tedy chci oslovit co nejvíce lidu, je potřeba od začátku na míru nemovitosti hrát roli jak ve videoprezentaci, tak i na samotné osobní prohlídce. Pamatujte si, že když je vidět makléř, je vidět i vaše prodávaná nemovitost. Takže musíme být i trochu herci.
  3. No a co ten hasič? Ano, i tam bychom měli fušovat, když hasíme požár po předešlé nesprávné manipulaci kolegy netvora, pardon makléře, nebo s dovolením někdy i vás prodávajících majitelů, kteří jste viděli makléře zpočátku jen jako zbytečnou přítěž.
Realitni-makler-je-netvor-4

Budu rád, když mně napíšete vaši zkušenost s realitním makléřem a realitní kanceláří, ať už byla špatná nebo dobrá, a ne proto, že mně je smutno a nemám kamarády, ale protože mě opravdu zajímá zpětná vazba a váš názor, když už jsem toto téma otevřel.

No a do jaké výkonnostní skupiny se vlastně řadím já? Hodnocení nechávám na klientech, kteří mě znají, a vás, kteří ne, rád poznám. Navíc samochvála smrdí.

Každopádně se těším na další výzvy.

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat:
* povinné pole