Jsem rodilý Žabiňák a delší dobu jsem bydlel i v Králově Poli. Když nastal ten správný čas přestěhovat se do většího bytu, uvažoval jsem prioritně opět o těchto lokalitách, ale souhra okolností mě dovedla do lokality Nový Lískovec, kde bydlím již 15. rokem.

Jsem realitní makléř a brněnské lokality jsem zvyklý hodnotit především podle investiční hodnoty, na kterou má vliv spousta faktorů.

Musím uznat, že srovnávat investiční hodnotu lokalit Žabovřesky a Nový Lískovec bylo pro mě před 15 lety jako srovnávat film Pelíšky a Babovřesky, a tím se samozřejmě nechci nikoho dotknout. Proti gustu žádný dišputát.

Už tenkrát jsem ale viděl skrytý potenciál lokality Nový Lískovec.

Proč posiluje kupní síla právě této lokality?

Protože jsem již nějaký ten pátek lidově řečeno místňák a jednou z mých specializací je právě prodej a pronájem v jižně položených brněnských lokalitách, tzn. Nový Lískovec, Starý Lískovec a Bohunice, dovolím si ve stručnosti zhodnotit klady Nového Lískovce. Není jich málo a vzhledem k dynamice rozvoje věřím, že jich určitě ještě přibude.

Teď už ale nebudu předehřívat polívčičku a přejdu rovnou k věci.

1) Vyžití pro celou rodinu.

Obrovskou výhodou je několikahektarový, relaxačně sportovní park Pod plachtami s bio jezírkem. Jezdí sem lidé z celého Brna a my z Kameňáku (pozn. - v brněnském hantecu Nový Lískovec - Kamenný vrch) máme tento praktický skvost kousek od domu. Na své si zde přijdou sportovci i rodinky k relaxu. Využití je zde prostě pro všechny generace. Rozepisovat se, co vše zde najdete pro sport i zábavu, je na samostatný článek.

Brnenska-lokalita-Novy-Liskovec-roste-na-cene-1
Brnenska-lokalita-Novy-Liskovec-roste-na-cene-2

2) Příroda hned za domem.

Bydlet ve větším městě má určitě své nesporné výhody, ale kousek té přírody a lesů je také k nezaplacení. V tomto ohledu dostává Nový Lískovec další plusový bod. Jeho chloubou je chráněná přírodní rezervace Kamenný vrch, jehož důležitou součástí je vyhledávaná koniklecová louka, která je obklopena lesoparkem. Atraktivní procházkou dojdete až na hotel Myslivna s kouzelnou vyhlídkou na Brno. Po cestě se určitě nezapomeňte pokochat výhledy ze zdejší funkcionalistické rozhledny.

3) Buďme praktičtí.

V předchozích bodech jsme se věnovali emocím, ale teď se zaměříme i na ty technické věci, které jsou pro pohodové bydlení také důležitým kritériem pro koupi nemovitosti na bydlení, a do budoucna i na investici na pronájmy. Mluvíme o jihu Brna, tudíž je zde výborná dostupnost na dálnici jak na Prahu, tak i Bratislavu. Určitě jedním ze stěžejních důvodů, proč zde kupovat byty převážně na investici, je fakt, že se tu nemovitosti výborně pronajímají. Proč tomu tak je? Lokality Žabovřesky, Královo Pole a Veveří mají svůj trumf v podobě VUT a IBM, Nový Lískovec má zase svůj zdroj na pronájmy v Masarykově univerzitě. Za zmínku stojí určitě i Campus Square, Fakultní nemocnice, Bezpečnostně právní akademie a co by kamenem dohodil je Brněnské výstaviště.

Nový Lískovec je dynamicky se rozvíjející brněnská lokalita. Pořád se zde něco děje. Momentálně se dostavělo moderní komunitní centrum a kvůli lepší infrastruktuře se pracuje i na tramvajovém spojení z centra Brna, které povede až ke Campus Square. Samozřejmostí je kompletní občanská vybavenost.

Už to nejsou realitní Babovřesky, ale je zde docela reálný náznak propracovat se až na realitní Pelíšky. Jen tak dále a za chvilku Žabiny máme. Zatímco některé brněnské top lokality usnuly na vavřínech a žijí jen z legendy o jméně, Nový Lískovec si neústupně razí cestu k vrcholu cenové pyramidy v Brně.

Protože jsem hrdým občanem Nového Lískovce a umím prodat jeho výhody, zaměřuji se na prodej a pronájem právě zde. Tyto výhody efektivně promítnu do prodejní ceny nemovitosti i ceny nájmu.

Brnenska-lokalita-Novy-Liskovec-roste-na-cene-Zdenek

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat:

* povinné pole