Homestaging / home staging – příprava nemovitosti na prodej

Co je homestaging a proč ho brát vážně?

Předpokládám, že cílem vás prodávajících i pronajímatelů je prodat nebo pronajmout vaši nemovitost v co nejkratším čase a za co nejvíce peněz. Jedním z důležitých faktorů pro to, aby váš záměr byl dotažen k vítěznému konci, je právě homestaging neboli příprava nemovitosti na prodej (pronájem). V podstatě se jedná o vizuální zvýšení atraktivity, vyzdvihnutí kladů a potlačení negativ nemovitosti. Měl by to být úplně první, promyšlený a zásadní krok, který společně učiníme, než nemovitost začneme prodávat nebo pronajímat.

Homestaging-1

Jak tedy správně nachystat nemovitost na prodej?

Homestaging-2

Odpověď je jednoduchá. Nejlépe tak, aby se nemovitost líbila co nejširší skupině potenciálních kupců nebo zájemců o nájem. V tom jsme asi za jedno. První polovinou vítězného tažení je to, že zájemce nemovitost navštíví, protože ho zaujala v inzerci. A tou druhou je to, že nemovitost naplní jeho představy i při osobní návštěvě. Aby se nám tento dvojboj podařil, musíme prodávanou nemovitost dostat do nejlepší možné kondice.

Můj prověřený a fungující postup

Osobní konzultace, nejlépe přímo v předmětné nemovitosti, je prvním krokem. Zde si udělám jasnou představu o rozsahu drobných a vhodných zásahů. V této fázi je nutné jednat s citem pro detail a nenechat se unést osobními pocity. Je potřeba nemovitost lidově řečeno naparádit na focení a filmování a udělat ji v rámci možností atraktivní i pro osobní návštěvu se zájemcem. Důležité je však zachovat osobní atmosféru nemovitosti a nepřekročit únosnou mez nepřirozeným přikrášlováním.

Může se jednat o drobné úpravy vizuálního charakteru nebo i menší promyšlenou investici, která se vám potom při dodržení správného postupu mnohonásobně vrátí. Trik je v urychlení procesu prodeje a zvýšení ceny vaší nemovitosti v očích potenciálních kupců při co nejmenším vynaložením energie a investic. Samozřejmě i v situaci, kdy v nemovitosti budete bydlet po celou dobu prodejního procesu, se dá za dodržení určitých kompromisů dosáhnout dobrých výsledků při přípravě na prodej, tedy homestagingu.

Homestaging-3

Máte dotaz? Napište mi:

* povinné pole