Odhad ceny nemovitosti

Chcete znát tržní cenu své nemovitosti?

Odhad ceny nemovitosti vám zpracuji zdarma do 3 pracovních dnů.

Jak probíhá spolupráce?

Ideální je osobní schůzka přímo na předmětné nemovitosti, kde zjistím veškeré potřebné informace o stavu, poloze a dalších nezbytných, i sebemenších, detailech, které jsou klíčové pro reálný odhad ceny nemovitosti. Zde se vás také zeptám, pro jakou potřebu chcete zpracovat odhad ceny nemovitosti. Může se jednat o odhad ceny pro určení reálné prodejní ceny nebo třeba o odhad určený pro dědické řízení.

Zdenek-Mikulasek-Odhad-ceny-nemovitosti-1

Odhad ceny nemovitosti by měl být jedním z prvních kroků při jejím prodeji. Stejně jako homestaging, je i odhad ceny nemovitosti a následné správné nastavení kupní ceny stěžejní pro celý průběh prodejního procesu. Stejně je tomu samozřejmě i u pronájmu nemovitosti. Nastavení správné kupní ceny, u které je praktické vycházet prioritně z odhadu, jsem pro vás shrnul do videokurzu, kde se této problematice věnuji podrobně:

Odhad ceny nemovitosti pro vás vypracuji na základě:

  • cenové mapy, kde jsou vidět skutečně prodané nemovitosti za určité období v dané lokalitě tak, jak je zaznamenal katastr nemovitostí. Jedná se o praktické a transparentní vodítko, na rozdíl od inzertních a realitních serverů, kde jsou uvedené ceny většinou zavádějící a matoucí,
Zdenek-Mikulasek-Odhad-ceny-nemovitosti-2
  • bohatých praktických zkušeností, srovnávací metody, výborné znalosti jednotlivých lokalit a v neposlední řadě selského rozumu. Jako odhadce nemovitostí jsem schopen zakomponovat do ceny skryté výhody nemovitosti, které nejsou na první pohled úplně zřetelné. V další fázi, v případě prodeje, může být další přidanou hodnotou, která cenu navýší, např. kvalitní homestaging nebo nadstandardní prezentace. Všechny tyto faktory mají vliv na reálný tržní odhad nemovitosti. Důležitý je individuální a citlivý přístup, při kterém je nutné nedívat se na nemovitost jen jako na hromadu cihel v lokalitě XY, ale je potřeba odhad nemovitosti udělat skutečně na míru. Tuto práci neudělá ani studený robot na některých serverech, ani drahý soudní znalec, který se řídí pouze tabulkami a čísly, která jsou pro tento typ odhadu zavádějící a obvykle jej podhodnotí.
Zdenek-Mikulasek-Odhad-ceny-nemovitosti-3

Výsledek odhadu nemovitosti vám zašlu do emailu i s některými praktickými postřehy a komentáři.

Budu se těšit na spolupráci.

Máte dotaz? Napište mi:

* povinné pole