Jsem rodilý Brňák-Žabiňák a v této vyhledávané a top brněnské lokalitě jsem žil do svých 21 let. Nechci se stylizovat do role nějakého nostalgického pamětníka, ale Žabovřesky, neboli slangově řečeno v hantecu „Žabiny“ jsou spojeny s mým dětstvím i částí mládí. Vzpomínkám se prostě neubráním. Hrdě však na chvíli zahodím sentiment a troufnu si zhodnotit, proč právě tato městská část je v realitách horké zboží.

Žabovřesky svou rozlohou 4,35 km² a počtem obyvatel 21000 patří spíše k menším, možná středně velkým brněnským lokalitám, které mají však rozhodně co nabídnou po stránce komfortního bydlení.

Kritéria a parametry dle kterých řešíme otázku bydlení, nebo si třeba jen představujeme, kde bychom uměli žít, jsou jasně dané a nemá cenu je asi více rozvádět. Pojďme tedy rovnou k věci a podívejme se, co nám ty naše Žabiny vlastně nabízí pro moderní a pohodlné bydlení, že nežijí pouze z legendy o jméně a jsou právem opěvovány jako top brněnská lokalita.

Kam do přírody?

Máme zde na výběr ze dvou lesoparků, a to jižně položeného Wilsonova lesa (Wilsoňáku) a naopak v severní části situovaného lesoparku na Palackém vrchu (Palačáku). Oba lesoparky jsou modernizované tak, aby uspokojily potřeby rodinky s dětmi, ale třeba i nás sportovně založených. Za zmínku také určitě stojí legendární lesní restaurace Rosnička, kde se můžete pokochat přímým výhledem ze zahrádky, u dobrého jídla a pivečka, na architektonický skvost a významnou brněnskou památku „Jurkovičovu vilu“. Na Palačák jsme zase jako kluci chodili v létě na pinec a v zimě, když ještě býval sníh na boby. Omlouvám se. Už jsem zase nostalgický.

Máte rádi pohodlí?

I když to v dnešní době v Brně zní už trochu jako klišé, máte zde opravdu veškerou občanskou vybavenost doslova u nosu. Krom klasických nákupních center je tu dokonce Perla a Rubín. Místní občané vědí, že se v tomto případě nejedná o drahé kameny, ale dvě již legendární nákupní centra, které k Žabinám prostě neodmyslitelně patří a které zde plní svou nezastupitelnou roli. Obě centra prošla nákladnou a vkusnou rekonstrukcí. V Rubínu probíhají kulturní akce jako koncerty a divadelní hry. Je zde na výběr z několika školek a základních škol. Vše je obklopeno zelení a parky určenými k relaxu a sportu. Nechybí zde luxusní restaurace, ale i menší stylové hospůdky. V roce 2016 zde byl otevřen architektonicky originální, hudební a víceúčelový klub Sono, který posílil zdejší kulturní zázemí.

Jak do centra BRNA?

No přece šmirglem (tramvají), trajfem (trolejbusem) i autobusem a rovnou přímým spojem a bez přestupů. Hlavním důvodem proč se Žabovřesky těší velké oblibě je právě fakt, že ačkoliv jsou obklopeny lesy, parky a zelení, jsou zároveň v těsné blízkosti od rušného centra. Opravdu jen pár zastávek MHD a jsme v centru Brna. No a pokud se vám bude chtít, tak i pěší chůzí je to na Svoboďák (náměstí Svobody) asi 20minut. Žabovřesky jsou součásti velkého městského okruhu, což je příjemný fakt v případě každodenního cestovaní za prací osobním vozem. Je pravdou, že dříve zde býval větší klid, ale je rok 2023 a vše se mění a přizpůsobuje moderním trendům.

Je to investice?

Nemovitosti si zde drží svou hodnotu a vlastnite-li v této brněnské části byt nebo dům, jedná se o dobře uložené peníze. Proč tomu tak je? Co se týká bydlení a zhodnocení případné investice do budoucna, to už zde bylo řečeno. Dalším nesporným lákadlem pro nákup bytu, rodinného nebo nájemního domu právě zde, je určitě i výborná poloha v blízkosti VUT, IBM. Především byty v Žabovřeskách jsou v hledáčku studentů vysokých škol a IT specialistů v případě, že hledají vhodný pronájem. I tento faktor řadí tuto lokalitu k předním v Brně.

Žabovřesky jsou prostě místo, které má rozhodně co nabídnout po všech stránkách a vždy se sem budu rád vracet, jak z pracovních tak i osobních důvodů.

Výhody této lokality umím efektivně uplatnit při prodeji i pronájmu realit.

REFERENCE

Potřebujete poradit s prodejem, nebo pronájmem nemovitosti?

Napište mně, nebo volejte: 774293326

* povinné pole