Jsem rodilý Brňák - Žabiňák a když jsem před 20 lety jezdil ze školení v Praze, to první z Brna co se na mě z dálky mračilo, byl Nový Lískovec - Kamenný vrch, neboli slengově řečeno v hantecu „Kameňák.

Tenkrát by mě vůbec nenapadlo, že tato na první pohled nepěkná betonová hradba, v jižní periférii Brna se stane mým domovem, že si zde zvyknu a dokonce mi tato lokalita přiroste k srdci. A vida, už tu bydlím 17 let a nechystám se stěhovat.

Nežli se rozvášním a začnu psát, jak je to tady úžasné a proč si koupit, nebo pronajmout byt či dům právě zde, tak jen na úvod vystřelím pár základních informací o tom našem sídlišti.

Nový Lískovec je jednou z nejmenších městských částí Brna o rozloze pouhých 1,66 km2 a počtu obyvatel 10284.

Dá se rozdělit na 3 části:

  • zástavba rodinných domů podél hlavní ulice Rybnická
  • panelová zástavba u hlavní ulice Petra Křivky
  • přírodní rezervace Kamenný vrch
Znak Nového Lískovce

Co jsou pro vás základní kritéria při volbě budoucího bydlení?

  • Pochopitelně samotný dům a byt, jeho technický stav, cena pronájmu a kupní cena.
  • Kde se dům nachází tzn. bezprostřední okolí domu i samotná lokalita.
  • Občanská vybavenost a s tím související komfort bydlení.
  • Dopravní obslužnost, spojení MHD do centra, popř. spojení na dálnici.
  • V neposlední řadě investiční hodnota nemovitosti v souvislosti s lokalitou samotnou.

Jak si stojí v tomto žebříčku základních hodnot bydlení právě lokalita Nový Lískovec?

Nezmiňuji zde pouze mé subjektivní pocity tzv. místňáka, ale vycházím i z dotazů, připomínek a zvyšujícího se zájmu klientů o bydlení právě zde, kteří vidí klady této lokality stejně jako já a jsem s nimi v každodenním kontaktu.

1) Vyžití pro celou rodinu

Obrovským bonusem je několikahektarový, relaxačně sportovní park Pod plachtami s bio jezírkem. Jezdí sem lidé z celého Brna a my z Kameňáku máme tento praktický skvost kousek od domu. Na své si zde přijdou sportovci i rodinky k relaxu. Využití je zde pro všechny generace. Rozepisovat se, co vše zde najdete pro sport i zábavu, je na samostatný článek. Každopádně je tu zázemí i pro zimní sportovní aktivity. Za zmínku stojí i skvělá hospůdka a restaurace Starobrněnský šenk, která skvěle podtrhuje zdejší domáckou atmosféru.

2) Příroda hned za domem

Bydlet ve větším městě má určitě své nesporné výhody, ale kousek té přírody a lesů je také k nezaplacení. V tomto ohledu dostává Nový Lískovec další plusový bod. Jeho chloubou je chráněná přírodní rezervace Kamenný vrch, jehož důležitou součástí je vyhledávaná koniklecová louka, která je obklopena lesoparkem. Atraktivní procházkou dojdete až na hotel Myslivna s kouzelnou vyhlídkou na Brno. Po cestě se určitě nezapomeňte pokochat výhledy ze zdejší funkcionalistické rozhledny.

3) Buďme praktičtí

V předchozích bodech jsme se věnovali emocím, ale teď se zaměříme i na ty technické věci, které jsou pro pohodové bydlení také důležitým kritériem pro koupi nemovitosti na bydlení, a do budoucna i na investici na pronájmy. Mluvíme o jihu Brna, tudíž je zde výborná dostupnost na dálnici jak na Prahu, tak na Bratislavu. Určitě jedním ze stěžejních důvodů, proč zde kupovat byty převážně na investici je fakt, že se tu nemovitosti výborně pronajímají. Proč tomu tak je? Lokality Žabovřesky, Královo Pole a Veveří mají svůj trumf v podobě VUT a IBM, Nový Lískovec má zase svůj zdroj na pronájmy v Masarykově univerzitě. Za zmínku stojí určitě i Campus Square, Fakultní nemocnice, Bezpečnostně právní akademie a co by kamenem dohodil je Brněnské výstaviště.

Co může vadit a co nás místní trochu trápí?

Není to nic speciálního a jiného jak v jiných Brněnských lokalitách. Ano parkování tady není úplně ideální a spoléhat se zvláště v určitých hodinách, že zaparkujete přímo před domem je naivní. Nezbývá než kroužit. Já jsem si za ty roky našel svoje místečka, které zatím fungují. Kde? To neprozradím. Částečným řešením situace by snad měla být plánovaná modrá zóna.

Celkově však bydlení zde vidím velmi pozitivně!

Nový Lískovec je dynamicky se rozvíjející brněnská lokalita. Pořád se zde něco děje. Postavilo se zde moderní komunitní centrum a kvůli lepší infrastruktuře zde vzniklo praktické tramvajové spojení z centra Brna, které vede až ke Campus Square. Samozřejmostí je kompletní občanská vybavenost.

Zatímco některé brněnské top lokality trochu usínají na vavřínech a žijí jen z legendy o jméně, Nový Lískovec si neústupně a zaslouženě razí cestu k vrcholu cenové pyramidy v Brně.

 

Protože jsem hrdým občanem Nového Lískovce a umím prodat jeho výhody, zaměřuji se na prodej a pronájem právě zde. Tyto výhody efektivně promítnu do prodejní ceny nemovitosti i ceny nájmu.

SPECIALIZACE – NOVÝ LÍSKOVEC

Potřebujete poradit s prodejem, nebo pronájmem nemovitosti?

Napište mně, nebo volejte: 774293326

* povinné pole