Nemá cenu diskutovat o tom, že o bydlení v Brně je opravdu nadstandardní zájem a současné velmi odvážné ceny nemovitostí právě zde, jsou toho nezlomným důkazem. Nechci teď ale hovořit o tom, proč tomu tak je a jestli se vůbec růst cen právě v Brně někdy zastaví. Jsem rodilý Brňák a troufám si říct, že Brno dobře znám, což se snažím i maximálně využít ve své profesi a právě proto je to naše „Brnisko“ jednou z mých srdcových „záležitostí“.. Přiznám se, že jsem měl na základě dlouholeté praxe a zpětné vazby od klientů v hlavě slepě zafixován Brněnský olymp tří nejoblíbenějších lokalit k bydlení a to Žabovřesky, Královo Pole a Lesnou.

Medlánky-mají-grády-foto-1
Medlánky patří k nejmenším Brněnským lokalitám v sevření větších bratrů Řečkovic a Králova Pole. Velikostí i počtem obyvatel malá lokalita, ale přednostmi pro komfortní bydlení velký hráč na Brněnském trhu s nemovitostmi. O Medlánkách jsem věděl, že jsou okatou lokalitou, protože jsem zde pár nemovitostí prodal a ještě více pronajal. Ovšem při zprostředkování prodeje té poslední, jsem byl v dobrém slova smyslu doslova omráčen tím, jak je tato lokalita až nadpozemsky vnímána námi Brňáky i nebrněnskými. Vím, jak je těžké zde sehnat bydlení, které dlouho toužebně vyhlížíte a když ho konečně najdete a srdce vám zaplesá, musíte soupeřit s dalšími stejně zapálenými fanoušky, dýchající stejně jako vy jen a pouze pro Medlánky.

3. důvody proč jsem rozhodl napsat tento článek.

1- Zamyšlení nad tím proč jsou zrovna Medlánky tak neodolatelnou lokalitou na bydlení. 2- Enormní zájem o již zmiňovaný prodávaný byt 4+1. 3- A pří vší skromnosti, nakolik byl tento enormní zájem o byt i zásluha mé maličkosti.   Nejsem místní, ale pokusím se rozklíčovat bod 1, tedy proč se Medlánky těší takové oblibě a doufám, že vy starousedlíci mi dáte v mém úsudku za pravdu. Je pochopitelné, že při výběru nemovitosti je stěžejní nemovitost samotná, ale samozřejmě i poloha kde se tato nemovitost nachází, tedy lokalita.

 

Proč tedy bydlet v Medlánkách?

Odpověď není tak složitá. Neřešme teď klišé jako občanskou vybavenost tzn. školy, školky, pošty a obchody. Tato vymoženost již dorazila na všechny brněnská sídliště. Hlavní sílu Medlánek vidím v kombinaci komfortního bydlení a výborné investice. Jsou velmi dobře dostupné do centra, pověstným spojem „alá“ pořád rovně šmirglem (tramvají) až do štatlu (centra) a přitom sídliště je obklopené lesy a přírodními rezervacemi. Ačkoliv se jedná o městskou část, dodržují se zde tradice jako třeba hody a vládne zde pohodová atmosféra jako na vesnici. Obrovskou výhodou je několikahektarový park s bohatým relaxačním i sportovním vyžitím pro všechny generace. Nachází se zde i Medlánecký rybník. Krásný výhled na Medlánky je z Medláneckého kopce. No a Medlánecké letiště, kde se konají různé doprovodné akce pro veřejnost asi také nemá každá lokalita. Nedaleko se nachází VUT a IBM, které zaručuje investiční příležitost v podobě bohatého zdroje na pronájmy. To jen krátce k otázce investice.

Co se týká prodávaného bytu, budu konkrétní. Jednalo se o byt 4+1 v osobním vlastnictví na ulici Polívkova. Nešlo tedy o novostavbu s terasou situované u Medláneckého rybníka, nýbrž o panelákový byt v původním stavu, určeného k totální rekonstrukci. Přesto jsme ho do inzerce nasadili směle jako suverénně nejdražší panelákový byt 4+1 v Brně a spoléhali pouze na lokalitu a dispozici bytu. Hned při prvních prohlídkách se sešlo několik zájemců, kteří vůbec neřešili cenu ani stav bytu, ale pouze to, že se jedná o Medlánky. Jednalo se o specifické zájemce, kteří měli úplně jasnou představu o lokalitě a přes to prostě nejel vlak.

Medlánky mají grády foto 2

Je to už dlouhá doba, kdy jsem něco podobného řešil. V takové situaci vás opravdu zamrzí, že nemáte v nabídce více obdobných nemovitostí v této lokalitě a že byt si tak mohli zarezervovat pouze jedni z těchto zapálených zájemců. Při prodeji jakékoliv nemovitosti prostě musíte najít její kladné stránky, ačkoliv je to někdy složitější v rovnováze s případnými negativy.  

Já osobně sázím na heslo, že když je vidět makléř, je vidět i vaše prodávaná nemovitost.

Specializuji se na originální prezentace, u kterých je cílem pobavit, vyvolat emoce, ale hlavně upozornit na prodávanou nemovitost a její výhody. Je to sice pro mě náročnější časově i finančně, ale jednoduše to funguje, mám to ověřeno v praxi. V tomto konkrétním případě se o bytě dozvědělo na sociálních sítích i spoustu lidí, kteří byt ani aktivně nehledali a zájem o prohlídku byl díky tomu mnohem větší, což mélo potom ve výsledku vliv i na samotnou výši kupní ceny.

Medlánky mají grády foto 3
Takže odpověď na třetí bod zní neskromně. Ano Medlánky jsou prostě Medlánky a mají „grády“, ale i Mikulášek má podíl na tom, že tuto lokalitu i byt prostě umí prodat. Těším se na další výzvy a věřím, že budu mít zájemcům o bydlení, na které se v případě prodeje bytu na Polívkové nedostalo zase brzy co nabídnout.
V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat:
* povinné pole