Pronájem bytů Brno - Bohunice, Nový Lískovec, Starý Lískovec

Na pronájmy bytů se specializuji již 11. rokem. Spolupracuji s desítkami klientů, kteří pronajímají jeden nebo více bytů, RD nebo byty ve svém nájemním domě. Mám velkou radost, že tito klienti mi zůstávají věrní a vážím si této dlouholeté spolupráce. Na oplátku se snažím nájemce vybírat vždy pečlivě a s citem tak, aby splňovali veškeré parametry podle představ pronajímatelů.

Zdenek-Mikulasek-realitni-makler-6

Reference - Pronájmy Brno, firma SAVARE, spol. s.r.o.

Pronajmy-Brno-firma-SAVARE-spol-s-r-o

"Už 9. rok spolupracujeme s panem Zdenkem Mikuláškem – pronájem bytů. Jako pronajímatele velice ceníme, že se vždy na něho můžeme spolehnout:

  • nabídku bytu připraví pečlivě a odborně

  • reaguje flexibilně a rychle podle naši potřeby

  • s jeho dobrými znalostmi lidí vždy našel vhodné nájemníky

  • i po uzavření NS se můžeme na pana Mikuláška obrátit a žádat ho o radu a pomoc

Jeho vystupování a jednání je vysoce profesionální a přitom přátelské, dokáže najít správný přístup k věci.

My jsme pana Mikuláška už doporučili příbuzným (také z úspěchem a k velké spokojenosti) a rádi doporučíme i ostatním v budoucnu.

Jsme rádi, že jsme pana Mikuláška poznali a těšíme se na další spolupráci s ním a s RK Unicareal."

Pravidla na našem domácím trhu jsou někdy velmi nečitelná a je potřeba se neustále učit novým věcem z dalších případů, které mohou nastat. Vzhledem k počtu nájmů, které jsem dotáhl k vítěznému konci, si vám dovoluji na základě praktických zkušeností nabídnout pár užitečných receptů ze své realitní kuchyně.

Pronájem bytu nebo domu je technicky i časově méně náročný než prodej nemovitosti. Ovšem i zde je důležité držet se určitých pravidel tak, aby vás samotný proces stál co nejméně energie a času, a zároveň jste splnili kritéria, která jste si předsevzali.

Brno

Předpokládám, že zmiňovaná kritéria jsou až na zanedbatelné výjimky u každého z vás jasně daná.

  • pronájem nemovitosti za nejvyšší cenu,

  • slušný nájemce,

  • včas platící nájemce,

  • v neposlední řadě nejlépe nájemce na dlouhodobý nájem.

Jak tedy dosáhnout toho, aby si vaši nemovitost pronajal právě tento ideální nájemce se svatozáří?

Začněme z opačného konce a uveďme si zde některé polopravdy nebo zažitá klišé. Není vždy pravda, co se říká. Čerpám opět jen ze své praxe.

1. Mám zájem o dlouhodobý pronájem

Zájemce se prezentuje, že má zájem minimálně o 5 let nájmu a nebo nejlépe na věčné časy. Jste nadšeni. No a k vašemu údivu... Více zde (zvuková stopa)

podane-ruce

2. Bereme jen pracující pár, to jest značka ideál

"Dobrý den, jmenuji se František Novák, pracuji jako manažer v IT firmě a s penězi nemám problém. Přítelkyně, která by tu se mnou eventuálně bydlela, má již 2 roky zavedenou zubní kliniku pouze dvě ulice od tohoto domu. Děti zatím neplánujeme a co se týče zvířat, máme pouze rybičky. Váš byt nám naprosto vyhovuje a máme o něj velký zájem." Takovýto pár se přece neodmítá. Jak často mě pak volá po měsíci rozčarovaný majitel... Více zde (zvuková stopa)

stehovani

3. Více realitek - více zájemců

Znáte to. Dáte si inzerát na pronájem vašeho bytu a čekáte, že vám logicky zavolá zájemce o váš byt. Už za 3 minuty po zveřejnění inzerátu vidíte na telefonu první neznámé číslo. Říkate si, to jsem ani netušil, že to půjde tak rychle. S lehkým zklamáním však odmítáte realitního makléře... Více zde (zvuková stopa)

panacci

To je jen malá část z možných situací, které mohou nastat při pronájmu vaší nemovitosti. Budu rád, když se se mnou podělíte o své zkušenosti, popř. ochotně zodpovím vaše dotazy.

Potřebujete pronajmout byt v Brně? Napište mi:

* povinné pole